Home > Aktualności > Witaj szkoło.

Dziś pierwszy dzień szkoły.

Przez ostatnie miesiące marzyliśmy o tym dniu, bo to właśnie 1 wrzesień miał być dla nas nowym początkiem, w którym każdy z nas planował wrócić do normalności. Szczególnie dla Julki powrót do szkoły, do 3 klasy wymarzonego Gimnazjum Nr 12 był celem, który pozwalał jej godnie i cierpliwie znosić trudy ciężkiego leczenia.

Niestety, nasze wakacyjne wspomnienia już drugi rok z rzędu związane są tylko z  pobytem w klinice hematologii we Wrocławiu, a komplikacje i konieczność dalszej terapii sprawiły, że dla Julci codzienna nauka w szkole dalej pozostaje tylko w sferze marzeń.

Jednak dziś dobre wyniki po ostatniej chemii i niezłe samopoczucie pozwoliły jej na symboliczny powrót do szkoły. Julka osobiście uczestniczyła w rozpoczęcie roku szkolnego wspólnie z klasą, a to krótkie spotkanie z koleżankami i z jak zawsze życzliwymi nauczycielami w gimnazjum dały Julci wiele nowej energii.

Jeszcze wczoraj wieczorem smutek i żal, z powodu komplikacji doprowadził Julcię do płaczu i lekkiej gorączki, a dziś pełna wigoru wywiesiła swój szkolny plan, wysprzątała półki, biurko i przygotowała do pracy nowe podręczniki.

Kochani nauczyciele Gimnazjum Nr 12 – czekamy na Was z niecierpliwością na zajęciach indywidualnych 🙂

 

2 Komentarzy

 • basiab.


  3 września 2014 o 11:31

  Dawno nie pisałam,ale jestem na bieżąco,bo systematycznie chłonę wszystkie informacje.Cieszę się,że jest ok.Julcia,bądż cierpliwa,Bozia potem Ci wynagrodzi,na pewno.Uśmiechaj się jak najczęściej,smutki precz.Pozdrowienia dla całej dzielnej rodzinki.

 • Aneta


  2 września 2014 o 08:45

  Kilka lat wcześniej też to przechodziłyśmy. Żal, smutek, że nasza córeczka z powodu choroby nie może normalnie uczęszczać do szkoły. A dzisiaj wielka radość córki, że mogła włożyć torbę na plecy i zdrowa pomaszerować do szkoły.
  Walcz Julciu bo naprawdę warto.

Twój adres nie będzie widoczny. Wymagane pola *

*