Home > Aktualności > Prośba do odwiedzających stronę.

Szanowni przyjaciele odwiedzający stronę Julci.

Publikujemy prośbę Pani Agaty Basek, która prowadzi badania związane z empatią ludzi i wzajemnym wsparciem w tak trudnych życiowych sytuacjach jak choroba najbliżych i strata, której z niczym nie można porównać.

Choroba Julci, jej cierpienie i w końcu strata jedynej córki, to dla nas największa życiowa tragedia. Ból, tęsknota i bezradność nie mają sobie równych i nigdy nie przestaną nam towarzyszyć. Ale trzeba żyć i zarówno w chorobie jak i dziś często doświadczamy dobra, wsparcia najbliższych ale i wsparcia tych dalszych często nieznanych nam osób.

Dla nas strona, na której jak w pamiętniku notujemy nasze myśli, nasze emocje jest niezmiernie ważna, a komentarze lub sama świadomość że po drugiej stronie jest osoba, która czytając posty myśli o Julii, myśli o nas jest niezmiernie ważna. Świadomość, że otaczają nas dobrzy i wsperający ludzie pomaga stanąć na nogi i choć nasze  życie nigdy już nie będzie takie samo to wiemy, że cierpienie Juleczki i innych niewinnych dzieciaczków zawsze pozostawia w duszy ślad i rodzi pytania, może nawet złość na Boga , na świat , na niespraiwedliwość losu.

Dlatego dziś możemy wspierać się nie będąc obok siebie, czesto nie znając się możemy wzajemnie,  może nieświadomie zmieniać życie i własne postawy.

I choć ciężko nam żyć, to wiem że choroba Julci, jej cierpienie, jej  pokora i mądrość na zawsze zmieniły nasze życie i dziś żyjemy “lepiej” choć ból rozrywa serce każdego dnia.

Dlatego jeżeli ktoś zechce i może to proszę o kontakt z Panią Agatą i udział w ankiecie.

Dziękujemy 🙂

Z pozdrowieniami

Ewa i Marcin

 

“Szanowni Państwo, nazywam się Agata Basek i jestem psychologiem pracującym  w hospicjum dla dzieci.

Coraz częściej obserwuję, że osoby przeżywające kryzys lub stratę Osób Bliskich, które czasem nie doświadczają wystarczającego wsparcia od najbliższych i ludzi ze swego otoczenia, mogą je uzyskać w Internecie. Zaskakujący jest fakt, że często zupełnie obcy i anonimowi ludzie, dzięki swojemu zaangażowaniu, empatii i chęci niesienia pomocy, mogą stanowić ważne źródło pomocy dla osób w kryzysie.  Zjawisko to wydaje się przeczyć potocznemu twierdzeniu, że szybkie tempo współczesnego świata i wzrastająca anonimowość znacząco obniżają jakość relacji  i wpływają na rozluźnienie istniejących więzi społecznych.

Jako psycholog, przygotowujący pracę doktorską, chciałabym przyjrzeć się bliżej temu zjawisku. W związku z czym, zwracam się do Państwa – Czytelników tej strony, Osób nie pozostających obojętnymi na cierpienie innych, z prośbą o wzięcie udziału w badaniu służącemu pracy doktorskiej, które będzie polegało na wypełnieniu kilku kwestionariuszy i których wyniki chętnie Państwu udostępnię.

Za udział w badaniu z góry serdecznie dziękuję.

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w badaniu proszę o wysłanie mailowego zgłoszenia na adres: agata.basek@gmail.com

Z wyrazami szacunku

Agata Basek”

5 Komentarzy

Twój adres nie będzie widoczny. Wymagane pola *

*