Home > Aktualności > Jak to jest z tymi Aniołami?

Grudzień.

To już 22 miesiące bez Juleczki.

Zbliżają się Święta, te radosne, z choinką i prezentami.

Dla nas to kolejne Święta pełne zadumy i  bólu, bo miejsce puste przy stole ma dziś inny wymiar, a prezenty nie cieszą jak dawniej i choinka nie taka duża – tylko Aniołów jakby więcej wokół nas.

I tak jak kiedyś, w chorobie Julcia zapytała siostrę na religii „jak to jest z tymi Aniołami”, to my dziś – w ten zimowy, świąteczny czas my pytamy za nią – no właśnie Jak to jest? bo my wiemy i czujemy , że nasz Anioł jest i zawsze będzie z nami.

12 Komentarzy

 • Natalia z Gdyni


  12 stycznia 2017 o 21:54

  Witam. Niedawno trafiłam na tego bloga a z tego bloga na blog Julki…… niesamowite wzruszenie. Od kilku dni w każdej wolnej chwili czytałam blog Julki jednym tchem jak najlepsza w życiu książkę…. podziwiam ją za to jak bardzo była dojrzała i jak świetnie potrafiła występować przed kamerą z jaką łatwością wychodziło jej wypowiadanie się. To na prawdę wyjątkowa osoba, nie znałam jej osobiście ale czuję że się poznalysmy przez bloga, dzięki niej zatrzymalam się na chwilę w całej gonitwie dnia codziennego aby zastanowić się na tym co ważne w życiu. Jeden wpis utkwił mi szczególnie, w którymś poście Julka napisała „nie będę narzekać bo przecież nie mam na co ” wielki podziw i ukłon w stronę tej wyjątkowej dziewczyny ze pomimo ogromnej tragedii jaka ja dotknęła ona do samego Końca czerpała życie garściami i doceniala każda sekundę swojego życia i do końca się nie poddawała i snula plany na przyszłość.

  Również podziw dla Państwa za to, że spelniacie marzenia swojej córeczki. Julka musi być bardzo dumna z takich cudownych rodziców.

  Ps. Czy nigdy nie myśleli państwo o napisaniu Książki o Julce? Może coś w formie pamiętnika na podstawie jej bloga ? Myślę, że dużo ludzi mogłoby się sporo nauczyć od Julki.

  Serdecznie pozdrawiam

  • Gdynianka


   19 stycznia 2017 o 21:35

   Pięknie napisane!

 • kasia, mama x3


  4 stycznia 2017 o 15:19

  Anioł, o którym się nie zapomina, bo zawsze gdzieś z boku trzebiotrze skrzydłami …..

 • Gdynianka


  2 stycznia 2017 o 06:25

  Choć serce pęka, to muszę przyznać, że macie najpiękniejszego Anioła.
  Często myślę o Was, o tym, w jakiej szkole byłaby teraz Julia, jakie prezenty wybierałaby dla Was i jeszcze wiele innych rzeczy.
  Niejeden raz patrząc na moją córkę, która jest niewiele starsza od Julki i ma podobne priorytety, myślę o Waszym Aniele.
  W Nowym Roku życzę Wam spokoju serca.
  Wiarę w spotkanie już macie, a każdy kolejny dzień przybliża Was do spotkania.

 • Katarzyna


  31 grudnia 2016 o 21:43

  Szanowni Państwo na Nowy 2017 Rok zycze Wam spokoju ducha miłości i opieki Juleczki z Gory…

 • ksenia


  26 grudnia 2016 o 19:22

  Juleczka❤

 • Joanna


  26 grudnia 2016 o 01:40

  Szanowni Państwo, bardzo poruszyła mnie Wasza historia, mimo że dowiedziałam się o niej dopiero kiedy Julia odeszła. Odeszła ciałem, ale duchem jest wciąż z Wami. Bardzo Was podziwiam za wytrwałość, siłę i za to, że wciąż chcecie się dzielić swoimi uczuciami. Na pewno daje to pewną ulgę, upust emocjom, ale nie na długo.. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, tego co Państwo przeżyli.. nikt sobie nie wyobraża, bo żadne wyobrażenia nie oddadzą tej walki, poświęcenia, uczucia niemocy, bólu i cierpienia, a także wielkiej nadzieji jaka dżemała w Państwa sercach. Myślę, że ona wciąż tam jest. Wierzycie, że jeszcze spotkacie swoją Julię, swoją ukochaną córeczkę, Waszą Julcie. I ja także w to wierzę, wierzę w to bardzo mocno. Wierzę także, że Julia obecnie jest po tej lepszej stronie życia, w ,,Krainie Szczęśliwości” i patrzy na Państwa z góry pragnąc abyście się uśmiechnęli i mimo wszystko byli szczęsliwi, tak jak ona jest teraz, bez bólu, cierpienia, choroby i bez żadnych zmartwień biega po łące i nuci swoje ulubione piosenki. Na pewno zarówno Julia, jak i jej choroba nauczyła Pańtwa bardzo wiele i nie są już Państwo tymi samymi ludzmi co przedtem. Może warto ten ból i smutek zamienić w radość, w coś pozytywnego. Julia na pewno byłaby z tego powodu bardzo szczęśliwa. Może Państwa siła, jaką pokazaliście zmagając się z chorobą córki, podniesie na duchu inne, słabsze rodziny, znajdujące się w podobnej sytuacji. Może ta uwięziona miłość, która jest w Waszych sercach znajdzie ujście darząc ją innych ludzi, w różny sposób. Być może są rzeczy, które chcieli Państwo zrobić, a nie straczało czasu czy odwagi, i może właśnie teraz jest odpowiedni moment. Państwa córka jest w Waszych sercach i zawsze tam pozostanie, będzie przeżywała każde Święta, każdy dzień razem z Wami i na pewno chciałaby aby były to dni, w których czujecie się spełnieni i w których na Waszych twarzach gości uśmiech, taki sam jak przed chorobą Julci. Niech siły i Pan Bóg Was nie opuszczają, a smutek przerodzi się w radość i nadzieję.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszelkiej pomyślności!
  Trzymajcie się Kochani, jesteśmy z Wami.

 • Monika


  25 grudnia 2016 o 20:25

  Myślami zawsze z Julcią.
  Pozdrawiamy wspaniałych rodziców Julii

  M. M. O.

 • Dorota


  24 grudnia 2016 o 21:44

  Pamiętam ❤
  W moich myślach i w sercu.

 • Piotr


  24 grudnia 2016 o 12:21

  Ona jest!
  Nie przestała istnieć.
  Tęsknimy

 • Beata


  22 grudnia 2016 o 15:11

  Nasi najbliżsi,którzy odeszli są z nami.Czuwają nad nami i opiekują się z góry.Pan Bóg wie,jak bardzo ich kochamy,a oni nas,więc zsylam nam takie anioły.Miłość nie zna granic,wymiaru,czasu.

 • AB


  20 grudnia 2016 o 09:36

  Anioły są wśród nas !!!
  Myślę , że czujecie obecność Julci ponieważ zasłużyliscie sobie na to . Ludzie słabej wiary nie wierzą w takie odczucia . Ona nigdy Was nie opuści !!! Bóg jest miłością wiec pewnie dobry Pan pozwala na to by Wasz Anioł dawał znaki .
  My jesteśmy jeszcze w gościach , Julka już w Domu !

Twój adres nie będzie widoczny. Wymagane pola *

*